Budynki użyteczności publicznej w zależności od swojej funkcji wymagają indywidualnego podejścia w zakresie instalacji elektrycznych. Hotele, biura, restauracje, dworce przesiadkowe… każdy z tych budynków w ramach swojego przeznaczenia powinien oferować maksymalny komfort i funkcjonalność przebywających w nim osób. Są to czasem bardzo zaawansowane systemy począwszy od instalacji dbających o bezpieczeństwo, takich jak instalacja przeciwpożarowa, oddymiania, poprzez instalacje kontrolne czyli np. aktywny monitoring wizyjny, alarmy, systemy powiadomień, oraz funkcje zapewniające komfort jak systemy wentylacji, klimatyzacji, kończąc na przysłowiowym gniazdku USB do ładowania telefonu przy stoliku w restauracji.

Aby wszystko dobrze ze sobą współpracowało, powinno zostać na samym początku właściwie zaprojektowane, a następnie prawidłowo wykonane. Niezależnie od tego, czy chodzi o najzwyklejsze gniazdo wtyczkowe, czujnik dymu, tlenku węgla, czy obraz z kamery, każdy element należy zamontować z odpowiednią dokładnością, gdyż tylko takie podejście do zagadnienia pozwoli na wieloletnią i trwałą pracę poszczególnych systemów.

Bardzo ważna jest dobra współpraca pomiędzy projektantami a wykonawcami instalacji, dlatego podejmując zlecenia staramy się od samego początku ustalić ścieżkę decyzyjną, aby w czasie wykonywania instalacji nie marnować czasu na szukanie osób odpowiedzialnych za dane zagadnienie. Pozwala to oszczędzić czas, oraz uprościć realizację zadania.

W zależności od zlecenia realizujemy różne etapy prac, czasem wykonując instalacje elektryczne i teletechniczne kompleksowo, czasem też współpracujemy przy wykonaniu zdefiniowanego etapu prac z wykonawcami realizującymi duże projekty infrastrukturalne.